top of page
Search

שינוי התודעה - מחלומות למציאות

כשבחרתי להפוך את תחביב הצילום לעסק הבנתי שכישרון לא יספיק. בליבי ידעתי שאני טובה, ידעתי ש"יש לי את זה" אבל הראש טרח להזכיר לי ש"יש עוד אלף כמוך ואף טובות ממך" והיה לי מאוד קשה לפרוץ קדימה ולהעז מעבר לגבולות הפחד של עצמי.העסק שלי די דישדש במקום, בדיוק כמו התודעה והפחדים שהיו לי.


התודעה שלי

ואז יום אחד נתקלתי במישהי בפייסבוק, שבהמשך הפכה למנטורית העסקית שלי. אני זוכרת אותה אומרת לי (וחוזרת ואומרת) שאם יש משהו שהיא רוצה שאני אקח מכל התהליך הזה זה ש - Mind Matters!לתודעה שלנו יש חשיבות מכרעת! מבחינתה הצעד החשוב ביותר שאני יכולה לעשות לעסק שלי ולעצמי הוא לשנות את התודעה שלי, את צורת החשיבה שלי. לב ליבו של העסק ואיך שהוא ייראה תלוי אך ורק בתודעה שלנו.


האימון שהיא עשתה איתי עזר לי מאוד ולכן אני רוצה לחלוק אותו איתכם.

עצה שלי: ככל שתתמידו ותתחייבו לתהליך, כך יהיה לכם קל יותר להפוך את החלומות שלכם למציאות.


איך לאמן את התודעה שלנו להצלחה בחיים העסקיים


שלב I:

דמיינו וכיתבו איך ייראה העסק שאתם חולמים שיהיה לכם

1. מיהו הקליינט האידיאלי? (פרטו כמה שיותר)2. מה המומחיות שלכם? מה מבדיל אתכם מהמתחרים שלכם? (זה אימון אישי לתודעה, רק אתם קוראים את זה ולכן פרגנו לעצמכם בלי בושה!)3. כמה לקוחות יהיו לכם ביום\בשבוע\בחודש?

4. איך ייראה סדר היום שלכם?5. האם אתם רוצים לעבוד מהבית או במקום בחוץ ואיך ייראה איזור העבודה שלכם?6. האם יש לכם צוות עובדים ואם כן, מה התפקיד שלהם בעסק?7. מהן המטרות שאתה רוצה להציב לעסק שלך לשנה הקרובה? אל תפחדו להעז לחלום על יעד רחוק שעדיין לא השגתם.8. לאחר שהגשמתם את החלומות שלכם, איך נראה העתיד שלכם עכשיו? תתארו בצורה מפורטת מה זה עשה לכם? איך נראים החיים שלכם עכשיו.
שלב II:

עכשיו אחרי שהגדרנו איך העסק ייראה ואיך ייראה העתיד שלנו לאחר הצלחת העסק, נתחיל לחיות את התחושה הזו, כאילו אנחנו כבר מנהלים עסק מצליח ומשגשג.


שיטת הפנס

דמיינו שאתם מחזיקים בפנס.

כשאור הפנס מופנה אליכם הוא מאיר אתכם. את התחושות, החששות והפחדים שלכם מהעסק.

אבל כשהפנס מופנה לצד השני, אתם מסיטים את ההתמקדות מכם ללקוח שלכם!

הזרקור מאיר לכם את הדאגה ללקוח שלכם ולאיך שהוא מרגיש. ההתמקדות עוברת מכם ללקוח שלכם.


כל פעם שתרגישו חששות או שהפחדים יצופו ויעלו, תפנו את הפנס מכם החוצה ותחזרו להתמקד במה הלקוח שלכם רוצה וצריך מכם.
שלב III:

תנוחת גוף שמשדרת ניצחון - V


לפני כל פגישה חשובה, לפני ראיון עבודה או כל פעילות שתוצאותיה חשובות לכם, מצאו מקום שקט ונסתר ושנו את התנוחה בה אתם עומדים למשך 2 דקות (אפשר ליישם אותה גם לפני שיחת טלפון חשובה שאתם עורכים).


תנוחת הניצחון הומצאה על ידי: Dana R Carney, Amy Cuddy, Andy Yap

התנוחה הזו תעזור לכם להרגיש בטוחים בעצמכם, שאתם יכולים להשיג הכל.


אתגר הבוקר להגשמת החלומות

את הטקס היומי יש לבצע מדי בוקר (בלי תירוצים) למשך 30 יום!


1. קומו 20 דקות לפני שכל הבית מתעורר. זהו הזמן הכי שקט בבית ובראש שלכם.

2. דאגו שתהיה ליד מיטתכם מחברת\פנקס\דפדפת ורשמו 10 דברים שאתם מודים עליהם (זה יכול להיות פשוט ושטחי כמו: "אני מודה על החצאית החדשה שרכשתי אתמול, היא הולמת אותי להפליא" או עמוק כגון: "אני מודה על הבריאות שלי ושל ילדיי")

3. אחרי שרשמתם את עשרת הדברים שעליהם אתם מודים, עצמו עיניים וקחו כמה נשימות עמוקות פנימה. חזרו בראשכם על הדברים עליהם אתם מודים, תרגישו אותם.

4. חזרו למחברת ורשמו 3 מטרות שיש לכם אבל בצורה שכאילו הם כבר קרו, כולל ההתלהבות. לדוגמה:

"אילו תמונות מקסימות יצאו לי מסשן הבת מצווה בוק!!! אני רוצה כבר לחלוק אותן עם הלקוחה שלי" או "איזה כייף!!! נבחרתי לצלם אירוע מאוד גדול עבור הלקוח XXX. אני ממש מתרגשת!!!"

עצמו שוב עיניים ודמיינו איך זה קרה ואיך זה מרגיש. ממש תנסו לחיות את החווייה.

5. סיימו את התרגול באיזושהי תנועת ניצחון. תמחאו לעצמכם כפיים, תעשו ריקוד ניצחון קטן, תקפצו על המיטה בהתלהבות, תנו צעקת "יייישששששש" כל מה שעובד עבורכם ושיהפוך את זה למוחשי.התחלתם לראות שינוי אחרי 30 יום? המשיכו עם זה לעוד 30 יום

לא הרגשתם שינוי? המיכו לעוד 30 יום

ו...ספרו לי איך היה


82 views0 comments

Comments


bottom of page